پیک‌آپ پاسپورت و ویزا

پیک‌آپ پاسپورت

در فرایند درخواست و اخذ ویزای یک کشور، پس از آن که با درخواست شما موافقت شد، لازم است برای دریافت ویزای‌‌تان گذرنامه یا پاسپورت خود را به سفارت آن کشور تحویل دهید تا برگه‌‌ی ویزای شما را در آن بچسبانند (یا به اصطلاح لیبل ویزا را الصاق کنند). از طرفی، برخی از کشورها (مانند کانادا و آمریکا) در ایران سفارت یا دفتر نمایندگی (VAC) ندارند. در این موارد، شما ناچارید به یکی از کشورهای همسایه (مثلاً ترکیه، ارمنستان، یا امارات) سفر کرده، پاسپورت خود را تحویل دهید، مدتی در آن کشور بمانید، و سپس پاسپورتِ ویزا شده‌‌ی خود را پس بگیرید. چنین فرایندی پیک آپ پاسپورت و ویزا نام دارد و البته، اگر شخصاً بخواهید انجامش دهید مستلزم صرف هزینه‌‌های زیادی خواهد بود. اما از آنجا که در این مرحله حضور شخص متقاضی ضرورت ندارد، نماینده‌‌ی قانونی او می‌‌تواند این کار را انجام دهد. خدمات پیک آپ پاسپورت و ویزا از سوی شرکت‌‌های خدمات ویزا باعث شده تا با صرف هزینه‌‌ای بسیار کم‌‌تر این مرحله را پشت سر بگذارید. البته، ارائه‌‌ی چنین خدماتی مجوز قانونی مخصوص به خود را لازم دارد و بدون چنین مجوزی پیک‌آپ یا حمل گذرنامه‌‌های متعدد غیرقانونی خواهد بود.

پیک‌آپ پاسپورت و ویزا به معنای گرفتن وکالت از متقاضی، ارسال پاسپورت او به سفارت مورد نظر در یکی از کشورهای همسایه و سپس دریافت پاسپورتِ ویزا شده و تقدیم آن به متقاضی است.

مدارک لازم برای پیک‌آپ پاسپورت

برای این که فرایند پیک‌‌آپ پاسپورتِ خود را به ما بسپارید، لازم است مدارک زیر را در اختیارمان قرار دهید:

  • اصل پاسپورت (گذرنامه)
  • وکالت‌‌نامه
  • پرینت نامه‌‌ی سفارت (در ایمیل شما)

خدمات هولدینگ مهاجرتی دایان تک برای پیک‌آپ پاسپورت

اگر کل فرایند اخذ ویزای خود را به هولدینگ مهاجرتی دایان تک بسپارید، خدمات ما شامل پیک‌‌آپ پاسپورت نیز خواهد بود. با این همه، برخی متقاضیان ترجیح می‌‌دهند پروسه‌‌ی اخذ ویزا را شخصاً انجام دهند و در انتها، وقتی با درخواست آن‌‌ها موافقت شد، مرحله‌‌ی پیک‌‌آپ را از طریق شرکت‌‌های خدماتی به انجام برسانند. در این حالت نیز می‌‌توانید از خدمات هولدینگ مهاجرتی دایان تک بهره بگیرید.

اصلی‌‌ترین دلیل برای سپردن قسمت پیک‌‌آپ به ما صرفه‌‌جویی در هزینه‌‌هاست، چرا که اگر شخصاً بخواهید اقدام کنید بی‌‌شک متحمل هزینه‌‌های بسیار بیشتری خواهید شد. در حال حاضر، هولدینگ مهاجرتی دایان تک برای ویزای انگلیس و ویزای کانادا خدمات پیک‌‌آپ ارائه می‌‌دهد. اگر نکته‌‌ی مبهمی در مورد پیک‌‌آپ برای‌‌تان وجود دارد، لطفاً با ما تماس بگیرید و راهنمایی بخواهید.

پرسش‌‌های متداول

این دو عبارت تفاوتی با یکدیگر ندارند. روند تحویل و پس گرفتن پاسپورتِ ویزا شده «پیک‌آپ» نام دارد. در این فرایند دقیق‌‌تر این است که از عبارت پیک‌آپ پاسپورت استفاده کنیم اما پیک‌آپ ویزا نیز مصطلح است و معنی متفاوتی ندارد.
در پیک‌آپ یک‌طرفه، شخص پاسپورت خود را تحویل VAC می‌دهد و شرکت به نمایندگیِ او پاسپورتش را دریافت می‌کند. در پیک‌آپ دوطرفه، شرکت به نمایندگی از متقاضی پاسپورت او را تحویل VAC داده و پس از الصاق ویزا آن را دریافت و به متقاضی تحویل می‌دهد.