اقامت تحصیلی

دوره‌های زبان فرانسه

دوره‌های زبان فرانسه جز پرکاربردترین روش‌هایی است که برای مهاجرت کردن به فرانسه معمولاً از آن استفاده می‌شود. کسانیکه ویزای فرانسه را از طریق شرکت در دوره‌های زبان فرانسه اخذ می‌کنند به راحتی می‌توانند به این کشور مهاجرت کرده و در یکی از دانشگاه‌های این کشور مشغول تحصیل شوند و در شرکت‌های مختلف مشغول کار شوند.

فهرست

دوره‌های زبان فرانسه چیست؟

دوره‌های زبان فرانسه جز پرکاربردترین روش‌هایی است که برای مهاجرت کردن به فرانسه معمولاً از آن استفاده می‌شود.

کسانی که ویزای فرانسه را از طریق شرکت در دوره‌های زبان فرانسه اخذ می‌کنند به راحتی می‌توانند به این کشور مهاجرت کرده و در یکی از دانشگاه‌های این کشور مشغول تحصیل شوند و در شرکت‌های مختلف مشغول کار شوند.
شرکت در دوره‌های زبان فرانسه می‌تواند به عنوان یکی از پرکاربرد‌ترین راه‌های مهاجرت از ایران مورد استفاده قرار گیرد. دوره‌های زبان فرانسه برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار کارآمد است. با استفاده از مدرک این دوره‌های آموزشی شما این فرصت را پیدا می‌کنید تا در یکی از بهترین کشور‌های توسعه یافته مشغول تحصیل شوید.

دوره‌های زبان فرانسه معمولاً در مراکز تحصیلی همچون کالج‌های خصوصی و دولتی یا دانشگاه‌ها برگزار می‌شود. دوره‌های زبان فرانسه همانند بسیاری از دوره‌های آموزشی دیگر به صورت ترمیک در مراکز آموزشی دولتی تدریس می‌شود و دوره هر ترم ان ۴. ۵ ماهه است.
سطح این دوره‌های آموزشی از A1 که در اصطلاح به آن سطح مبتدی گفته می‌شود شروع می‌شود و تا (C۲)که سطح حرفه‌ای است ادامه دارد. برای شرکت در دوره‌های زبان فرانسه باید در ابتدا آزمون تعیین سطح شرکت کرد تا میزان آموخته‌های متقاضیان مشخص شود.

تمامی متقاضیانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند به راحتی می‌توانند با اخذ مدرک اتمام تحصیل دوره‌های زبان فرانسه اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

اهمیت دوره‌های زبان فرانسه در دنیا

دوره‌های زبان فرانسه یکی از پرطرفدار‌ترین دوره‌های آموزشی است که بسیاری از افراد برای آن آماده می‌شوند. زبان فرانسه یکی از زبان‌های رایج و رسمی برای یادگیری است.
جالب است بدانید که تعداد افرادی که در دنیا به زبان فرانسه صحبت می‌کنند حدود ۲۶۰ میلیون نفر است و به طور تقریبی حدود ۷۰ کشور در جهان وجود دارد که می‌توانند با زبان فرانسوی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همین موضوع باعث شده است تا تعداد متقاضیان یادگیری دوره‌های زبان فرانسه به صورت تدریجی افزایش پیدا کند.
اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر به این مسأله بپردازیم باید بگوییم که جمعیت ۵۷ کشور در دنیا می‌توانند به فرانسوی صحبت کنند، بنابراین در صورت گذراندن دوره‌های زبان فرانسه، افراد می‌توانند گویش ۵۷ کشور در دنیا مانند لوکزامبورگ و مناطقی در ایالت مین آمریکا و لوئیزیانا، کبک، نیو، بلژیک و سوییس، برانزویک و انتاریو را یاد بگیرند.
زمان این موضوع را اثبات کرده است که در دنیای سیاست زبان فرانسه جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است و به عنوان یک زبان غیر رسمی برای انتقال مطالب و اخبار سیاسی از آن استفاده می‌شود.
یادگیری زبان فرانسه و گذراندن موفقیت‌آمیز دوره‌های زبان فرانسه یک امتیاز بسیار عالی برای کسب موفقیت تحصیلی و کاری در این کشور است.
دوره‌های زبان فرانسه معمولاً در مؤسسات آموزشی، کالج‌ها و دانشگاه‌های اصلی کشور فرانسه برگزار می‌شود و دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا در آن حضور می‌یابند و تحت آموزش و تعلیم قرار می‌گیرند.
تمامی دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور فرانسه و مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی متخصص کبک را دارند باید دوره‌های زبان فرانسه را بگذرانند و مدارک مربوط به آن را دریافت کنند.

از زبان فرانسه به عنوان یک زبان رسمی در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:
– سازمان ملل متحد
– دادگاه بین‌المللی لاهه
– شورای اروپا
– صلیب سرخ
– عفو بین‌الملل
– ناتو
– پزشکان بدون مرز و …

مزایای یادگیری دوره‌های زبان فرانسه

دوره‌های زبان فرانسه جز بهترین و پرطرفدارترین اموزش‌های ترمیک در خارج از کشور است و هر ساله تعداد زیادی از افراد به دلیلی مزایای بسیار زیاد این دوره‌ها اقدام به ثبت نام در آن‌ها می‌کنند.
پس شما باید این موضوع را بدانید که دوره‌های زبان فرانسه دارای مزایای بسیار زیادی است که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم تا با ان‌ها آشنا شوید:

 • یادگیری زبان فرانسه در یک محیط کاملاً فرانسوی
 • بهره‌مند شدن از آموزش‌های اساتید فرانسوی
 • یادگیری با لهجه صحیح فرانسوی (آوا اصوات و تلفظ)
 • آشنا شدن با بهترین شیوه‌های آموزش زبان فرانسه
 • بهره‌مندی از معتبرترین منابع آموزشی
 • شرکت در انواع همایش‌ها و نشست‌های فرانسوی
 • یادگیری فرهنگ و آداب فرانسوی
 • مطلوب بودن شرایط و هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه
 • امکان تحصیل و اخذ اقامت کشور فرانسه پس از مدتی
 • اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته
 • پرداخت ۴۰ درصد از هزینه مسکن دانشجویی توسط دولت فرانسه
 • پرداخت ۵۰ درصد از هزینه حمل و نقل توسط دولت فرانسه
 • قابلیت تمدید ویزای تحصیلی فرانسه (نیازی به بازگشت دانشجو به کشور مبدا نیست. )

پیش نیاز‌های دوره‌های زبان فرانسه

قبل از آنکه در دوره‌های زبان فرانسه ثبت نام کنید به شما پیشنهاد می‌دهیم که در ابتدا با پیش نیاز‌های آن آشنا شوید. پیش نیاز‌های دوره‌های زبان فرانسه به طور خلاصه به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

داشتن شرایط سنی متناسب با نوع دوره تحصیلی:

با توجه به نوع مدرک تحصیلی در دوره‌های زبان فرانسه، محدودیت‌های سنی برای متقاضیان وجود دارد.

اثبات کردن تمکن مالی:

متقاضیان باید بتوانند بر اساس نرخ ارز در بازار آزاد میزان تمکن مالی خود را اثبات کنند.

داشتن آشنایی کلی و نسبی با زبان فرانسه:

شما باید بدانید که برای گرفتن مدرک دوره‌های زبان فرانسه نیاز نیست تا از قبل مدرکی مبتنی بر یادگیری فرانسه داشته باشید اما اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که می‌خواهید میزان شانس شما برای دریافت ویزا بیشتر شود به شما توصیه می‌کنیم که در سطح مدرک ۲A با زبان فرانسه آشنا باشید و گواهی تأییدیه آن را دریافت کنید. گواهی شما نشان دهنده میزان سطح زبان شما و ساعات آموزش هاش شما است.

میزان گپ تحصیلی:

میزان گپ تحصیلی معمولاً از تاریخ اخذ آخرین مدرک حساب می‌شود و برای گذراندن دوره‌های زبان فرانسه، این گپ باید خیلی طولانی نباشد و در صورت بیشتر بودن این مدت زمان باید به سراغ راه‌هایی مانند سابقه کار رفت تا این گپ طولانی مدت پوشش داده شود.

مراحل پذیرش دوره‌های زبان فرانسه در کالج‌ها و مؤسسات آموزشی مختلف

دوره‌های زبان فرانسه در دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف دارای مراحل مختلفی است.

عدم آشنایی با مراحل پذیرش دانشجو در دوره‌های زبان فرانسه در کالج‌ها و مؤسسات آموزشی مختلف باعث می‌شود تا افراد دچار چالش‌های مختلفی شوند و در نهایت نیز بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.
اگر شما جز کسانی هستید که می‌خواهید در مورد دوره‌های زبان فرانسه اطلاعات بیشتری کسب کنید و از راهنمایی‌های مختلف کارشناسان و بهترین وکیل مهاجرت استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌دهیم که به سراغ هولدینگ مهاجرتی دایان تک بروید. هولدینگ مهاجرتی دایان تک دارای کادری و مجرب و حرفه‌ای است که می‌تواند شما را در این راستا کمک کند.

مراحل دوره‌های زبان فرانسه را می‌توان به موارد زیر تقسیم کرد:

در اولین مرحله افراد باید کالج و مؤسسه آموزشی مورد نظر خود را بر اساس ملاک‌هایی همچون: مدرک پایان دوره، طول مدت زمان دوره، شهریه و هزینه‌ها، دولتی یا خصوصی بودن کالج، امکان پذیرش دانشجوی بین‌المللی انتخاب کند.پس از انتخاب کالج مورد نظرتان باید به سراغ بررسی شرایط پذیرش بروید و سپس مدارک و شرایط کالج مربوطه را تهیه نمایید.پس از گذراندن دو مرحله بالا نوبت به آن می‌رسد که از طریق وبسایت مربوط به کالجی که انتخاب کردید، درخواست ثبت نام برای گذراندن دوره‌های زبان فرانسه را ثبت کنید تا مورد بررسی قرار گیرد.بعد از گذشت مدتی، ‌ایمیلی از جانب کالج در سایت دانشگاه مبتنی بر رد یا پذیرش درخواست شما ثبت می‌گردد.در صورت تأیید درخواست، باید مبلغی به عنوان بیعانه که در اصطلاح (deposit) acompte نامیده می‌شود توسط فرد متقاضی باید به کالج پرداخت شود.وقتی پرداخت بیعانه به طور کامل انجام شد و مشخص شد که سطح زبان شما با اهداف کالج مربوطه هماهنگی دارد، نامه پذیرش از جانب کالج برای شما ارسال می‌گردد.برای آنکه بتوانید محل اسکان و خوابگاه خود را در کشور فرانسه رزرو کنید لازم است تا نامه پذیرش‌تان را به خوابگاه مورد نظرتان در کشور فرانسه ارسال کنید تا نامه رزرواسیون برای شما صادر گردد.

در نهایت شما باید نامه رزرواسیون را که توسط خوابگاه صادر شده است را ب سفارت فرانسه تحویل دهید تا ویزای تحصیلی برای شما صادر گردد.فرقی ندارد که اقامت ایران داشته باشید یا دیگر کشور‌ها در هر صورت لازم است تا پذیرش نامه خود را که نشان دهنده تأییدیه از سوی کالج برای گذراندن دوره‌های زبان فرانسه است را به سفارت فرانسه تحویل دهید تا علاوه بر صدور ویزا، این اجازه در پاسپورتتان نیز درج شود.پس از آنکه دوره‌های زبان فرانسه را به پایان رساندید و توانستید سطح زبان درخواستی دانشگاه را دریافت کنید، این امکان برای شما ایجاد می‌شود که در دانشگاه‌های فرانسه نام‌نویسی کنید، در چنین حالتی شما به راحتی می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید.البته راه دیگری برای تمدید ویزای شما نیز وجود دارد، دریافت مجوز کاری و استخدام در شرکت‌های فرانسوی می‌تواند به عنوان یک راه میانبر برای تمدید مجوز شما باشد. توجه داشته باشید که با اخذ مدرک دوره‌های زبان فرانسه هم می‌توانید به سراغ دریافت اقامت دائم در استان کبک کانادا بروید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره‌های زبان فرانسه :

 • ترجمه انگیزه‌نامه به زبان فرانسوی و یا انگلیسی
 • مدارک تحصیلی متناسب بامدرک تحصیلی متقاضی
 • 2 قطعه عکس
 • پاسپورت (حداقل ۱ سال اعتبار)
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • نامه پذیرش از کالج فرانسه
 • گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل
 • ترجمه شناسنامه
 • ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای بلند مدت تحصیلی
 • ترجمه انگلیسی و فرانسوی رزومه یا CV