مهاجرت

روش های مهاجرت به پرتغال

اروپا یکی از اصلی‌‌ترین گزینه‌‌ها برای کسانی است که قصد مهاجرت به خارج از ایران را دارند. دلیل استقبال از اروپا نیز بر کسی پوشیده نیست؛ اتحادیه‌‌ی اروپا همانند یک کشور یکپارچه‌‌ی بسیار قدرتمند در جهان و با تنوع فرهنگیِ بسیار زیاد، سطح زندگی بالا و جاذبه‌‌های شگفت‌‌انگیز فراوان است. در این میان، با وجود دشواری‌‌هایی که برای ایرانیان وجود دارد، یکی از بهترین گزینه‌‌های موجود برای ورود اروپا و اقامت در آن، اقدام از طریق کشور پرتغال است. با اخذ اقامت و سپس پاسپورت پرتغال، در هر کجای اروپا که دوست داشته باشید می‌‌توانید زندگی و کار کنید. البته آمارها نشان می‌‌دهند که خود پرتغال یکی از بهترین کشورها برای زندگی است! در این صفحه، روش‌‌های مختلف اخذ اقامت پرتغال و مهاجرت به اروپا را فهرست کرده‌‌ایم. برای اطلاعات دقیق‌‌تر، لطفاً صفحه‌‌ی ویژه‌‌ی هر کدام از این روش‌‌های مهاجرتی را مطالعه بفرمایید. همچنین، کارشناسان ما همواره مشتاق شنیدن پرسش‌‌های شما و پاسخ به آن‌‌ها هستند. با ما تماس بگیرید!

فهرست

مختصری درباره‌‌ی کشور پرتغال

پرتغال در جنوب غربی اروپا و در غرب کشور اسپانیا قرار دارد. حدود نیمی از مرز آن با اسپانیا و نیمی دیگر رو به دریاست. تنوع آب و هوایی پرتغال بسیار بالاست، اما جنوب آن که منطقه‌‌ی آلگاروه (Algarve) نام دارد، بیشترین تمرکز جمعیتی کشور را داشته و اصلی‌‌ترین منطقه‌‌ی جذب گردشگر و مهاجر محسوب می‌‌شود. بر اساس تحقیقات و آمارهای مختلف، پرتغال یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و گذران زندگی است. از جمله در وب‌‌سایت اینترنشنال لیوینگدر هر سه فهرست «بهترین کشورها برای بازنشستگی»، «بهترین کشورها از نظر خدمات درمانی»، و «بهترین کشورها از نظر آب و هوا»، پرتغال رتبه‌‌ی اول را دارد. پرتغال عضو اتحادیه‌‌ی اروپا و پیمان شنگن و منطقه‌‌ی یورو است. این کشور همچنین به عنوان سومین کشور امن جهان شناخته شده است.

روش‌‌های اخذ اقامت پرتغال

در حال حاضر، ایرانی‌‌ها به سه روش می‌‌توانند برای اقامت پرتغال درخواست بدهند. به طور کلی، برنامه‌‌های پیشنهادی پرتغال چندان سختگیرانه نیستند و شانس پذیرش در آن‌‌ها بالاست. با اخذ اقامت پرتغال، پس از ۵ سال می‌‌توانید برای خود و اعضای خانواده‌‌تان پاسپورت پرتغال و اجازه‌‌ی زندگی در تمام اتحادیه‌‌ی اروپا را به دست آورید.

یک ویزای سرمایه‌‌گذاری است که با خرید ملک در پرتغال، به شما امکان اخذ اقامت دائم پرتغال را می‌‌دهد.

ویزای تمکن مالی D7

نام دیگر آن ویزای بازنشستگان است و مخصوص کسانی است که درامد ماهانه‌‌ی ثابت بدون اشتغال دارند؛ مثلاً حقوق بازنشستگی، اجاره‌‌بهای ملک، یا سود سرمایه.

مزایای مهاجرت به پرتغال

همان‌‌طور که پیش‌‌تر دیدیم، در بسیاری از فهرست‌‌های مربوط به بهترین مکان‌‌ها برای زندگی، پرتغال در مقام اول در جهان قرار دارد. کشور پرتغال با عضویت در اتحادیه‌‌ی اروپا، از استانداردهای بالایی از نظر سطح رفاه زندگی برخوردار است. همچنین، در مجاورت دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، بهترین آب و هوا را در کل اروپا دارد و همین باعث شده مردم سایر کشورهای اروپایی حتی برای تعطیلات آخر هفته نیز آن را همواره در گزینه‌‌های اصلی خود داشته باشند. برخی دیگر از مزایای اخذ اقامت پرتغال به قرار زیر هستند:

  • اجازه‌‌ی سفر به تمام کشورهای عضو شنگن.
  • امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده.
  • اخذ پاسپورت و شهروندی پرتغال پس از ۶ سال.
  • امکان زندگی و کار در سراسر اروپا با اخذ پاسپورت پرتغال.
  • تحصیل رایگان برای فرزندان.
  • برخورداری از حقوق کامل قضایی.
  • دارای بهترین سطح خدمات درمانی در جهان.
  • برخورداری از امنیت و رفاه بالا در سومین کشور امن جهان.

خدمات هولدینگ مهاجرتی دایان تک

هولدینگ مهاجرتی دایان تک در بخش مهاجرت به پرتغال تخصص ویژه داشته و اصلی‌‌ترین خدمات خود را در این حوزه ارائه می‌‌کند. شما می‌‌توانید برای انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به اروپا با کارشناسان ما مشورت کرده و با اطمینان کامل، پیشبرد فرایند درخواست و اخذ اقامت را به ما بسپارید.

پرسش های متداول